Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel
logo VŠCHT
Nacházíte se: VŠCHT Praha - Zahraniční oddělení -  → Studentské výjezdy → Stáže → Erasmus+ stáže → Chci se přihlásit
idvazba: 70698
šablona: stranka_submenu
čas: 25.4.2024 04:26:02
verze: 5351
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.153
Obnovit | RAW
idvazba: 70698
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'international.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/studentske-vyjezdy/staze/erasmus-staze/jak-se-prihlasit-out-e-traineeship'
path: 1/41862/41863/41896/59863/59886/59887/59889
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

Chci se přihlásit

1) Základní pravidla:

Délka stáže 2 – 12  měsíce. Výjezdy neodpovídající této podmínce řešíme individuálně a v odůvodněných případech dle požadavku a situace. Dále je upřednostňována lokace v rámci Erasmus+ programových zemí:

Programové země

Liechtenstein

Norway

Turkey

*zdroj: Erasmus + Programme Guide, European Commission, Version 2 (2019), ec.europa.eu

2) Výběr instituce

Můžete hledat mezi našimi partnerskými univerzitami seznam naleznete zde, ale můžete si vybrat instituci, či společnost aplikující vědu a výzkum v oboru, který je kompatibilní s vaším studiem a výzkumem.

Jakmile máte vybráno a s danou institucí předjednaný pracovní plán a předběžný souhlas proveditelnosti vaší stáže, konzultujte svůj výjezd s děkanátem a proděkanem pro pedagogiku (studenti BSP a MSP) nebo svým školitelem (DSP).

Proděkani pro pedagogiku

FCHT - Ing. Ondřej Kundrát, Ph.D.

FTOP - Ing. Jan Bindzar, Ph.D.

FPBT - prof. Ing. Karel Melzoch, CSc.

FCHI - doc. Ing. Karel Řehák, CSc.

Pro studenty ÚEM vyřizuje tuto záležitost - doc. Ing. Jan Vlachý, Ph.D.

3) On-line přihláška

Přihlašovací formulář

K vyplněné přihlášce přiložíte tyto dokumenty:

1. Jazykový certifikát z jazyka, ve kterém plánujete pracovat (TOEFL, IELTS, Cambridge ESOL)(studenti studující na VŠCHT full time v Anglickém jazyce nemusí dokládat svůj jazykový certifikát)

Chybí vám jazykový certifikát?

Pakliže nemáte uznatelný jazykový certifikát (TOEFL, FCE, CAE…), můžete se nechat přezkoušet na Ústavu jazyků. NOVĚ se přihlásíte mailem konrétnímu vyučujícímu. Přezkoušení budou probíhat v  konzultačních hodinách vámi vybraného vyučujícího. Konkrétní termín si domluvte prosím mailem.

vyučující

konzultační hodiny

2. Learning Agreement for Traineeship - Before the Mobility (je rozdílná pro studenty BSP/MSP a DSP - více pod záložkou Formuláře). Zde vyplníte všechny žlutě označené části a nepředvyplněné boxy. Podepíšete vy a proděkan pro pedagogiku (studenti BSP, MSP), nebo váš školitel (studenti DSP) . Ostatní podpisy budete zařizovat až poté, co budete na výjezd vybráni ve výběrovém pohovoru. Termíny uzávěrky podání přihlášek sledujte v Infoboxu.

4) Výběrový pohovor

Po uzávěrce přihlášek budete pozváni k výběrovém pohovoru. Dostanete příležitost nám podrobněji představit svůj plán výjezdu, motivaci a kompatibilitu s vaším studijním plánem. Při pohovoru získáváte bodové skóre.

Výběrové kritérium

Body

Kompatibilita stáže se studijním plánem, diplomovou či rigorózní prací nebo projektu

Motivace k výjezdu a odůvodnění výběru přijímající instituce/země

Studijní výsledky (hodnoceno jen u BSP a MSP studentů, DSP = 10b)

Jazykové znalosti

Členství a aktivita v mezinárodním studentském spolku (ESN, IAESTE, Tutoři aj.)

3

Studium alespoň jednoho odb. předmětu v EN (nepočítá se odborná jazyková příprava).

2

Podrobně k prospěchu a jazykovým znalostem zde.

Prospěch

vybrán/-a

24 – 0 bodů

nevybrán/-a

Výsledek pohovorů vám bude oznámen e-mailem. Budete-li vybráni, obdržíte od nás obří gratulaci :-) a současně vám bude sděleno,  jaké mají být vaše další kroky.  Více najdete pod záložkou Před výjezdem.

Aktualizováno: 8.4.2024 14:53, Autor: Lenka Polanská

VŠCHT Praha